شبکه بهداشت و درمان سربیشه
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۳ تير
پیام رئیس شبکه به مناسبت آغاز هفته ملی سلامت 1401
بنا به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان سربیشه ، به مناسبت فرا رسیدن 17 اردیبهشت ماه و آغاز هفته ملی سلامت ، دکتر بیازی پیامی به شرح ذیل صادر نمود.

بسمه تعالی

نیل به سلامت اصیل و فراگیرنیازمند همکاری همه جانبه مردم، ارگانها و سازمانهای مختلف و تعاملی فراتر از مرزها ی جغرافیایی است. مسائلی همچون انرژی پاک، تولیدات پاک، آب و هوا، حوادث و بلایای طبیعی، همه و همه چاره اندیشی های جهانی می خواهد و کشورها هر کدام باید به سهم خود نقش موثری را در تامین سلامت ایفا نمایند. لذا شعار امسال هفته سلامت «سلامت ما، سلامت سیاره ما» اعلام شده و عناوین روزهای آن "شنبه 17 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت، یکشنبه 18 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در دستیابی به انرژی پاک ، دوشنبه 19 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در مدیریت حوادث و بلایا ، سه شنبه 20 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در ارتقای سلامت خانواده و جوانی جمعیت ،چهارشنبه 21 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تولید پاک و مدیریت پسماندها، پنجشنبه 22 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در تغذیه سالم از مزرعه تا سفره ، جمعه 23 اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن ها در کاهش/ کنترل مصرف دخانیات اعلام شده است که انتخاب این شعار و عناوین سلامت انسان را به درستی در گستره سلامت زمین تعریف کرده است .

تحقق اهداف بهداشتی ، درمانی نیازمند مشارکت همه افراد، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی است و متولیان سلامت در راستای دسترسی مردم به خدمات سلامت همواره تلاش های زیادی انجام داده اند و در این بین مردم، سیاستگذاران و سیاست سازان می توانند به بهانه هفته سلامت، دغدغه ها، راهکارها و نظرات را با هم به اشتراک گذارند و برای رفع آنها راه حل های کاربردی ارائه دهند.

اینجانب ضمن سپاس و قدردانی از تلاش های ارزنده همه دست اندرکاران نظام سلامت ، آغاز هفته سلامت را به همه مردم شریف شهرستان به ویژه همکاران حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و همه عزیزانی که در حفظ سلامت مردم نقش دارند ، تبریک عرض نموده وبمنظور تحقق شعار هفته سلامت و بهره مندی هر چه بیشتر از توانمندی و اشاعه راهکارها دست یاری مسئولین، سمن ها و سازمانها ذی ربط را به گرمی می فشاریم .

دکتر حسن بیازی

ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سربیشه
منبع:
شبکه بهداشت و درمان سربیشه
تعداد بازدید:
92
تاریخ:
1401/02/17
Powered by DorsaPortal