جلسه فوق العاده شورای خیرین سلامت شهرستان

جلسه فوق العاده شورای خیرین سلامت شهرستان با محوریت پیگیری مصوبات همایش خیرین سلامت شهرستان در سال 97 و بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان بویژه بخش درح

 بنا به گزارش روابط عمومی این جلسه در روز دوشنبه مورخ 99.02.22 با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستان ازجمله امام جمعه ، فرماندار ، نماینده مجلس شورای اسلامی ، دبیر مجمع خیرین سلامت استان ، مدیر کل فوریت های پزشکی استان ، بخشدار و امام جمعه درح و معاونین جدید و اسبق اجرایی مرکز بهداشت استان ،  درسالن اجتماعات فرمانداری شهر سربیشه برگزار گردید.

به علت اینکه ایمنی و مناسب بودن جاده ها  ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با سلامت انسان ها دارد  ، در این جلسه محور گفتگو ها علاوه برمسائل بهداشتی درمانی ، حول بررسی مسائل و مشکلات جاده ای ، شناسایی مسیر های پر خطر و  سانحه دلخراش تصادفی بود که طی  چند روز اخیردر محوردرح سربیشه  به وقوع پیوست و متاسفانه منجر به جان باختن و مصدوم شدن  تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان گردید.

 در ابتدا امام جمعه محترم و ریاست شورای خیرین سلامت شهرستان حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای نجمی پور ضمن تقدیر از حضور مدعوین و اشاره به نقش و جایگاه والای بهداشت و درمان گفت : امروزه اهمیت مسائل بهداشتی درمانی کمتر از مسائل اقتصادی و اجتماعی نیست چه بسا که عزیزان حوزه بهداشت و درمان در بحران شیوع کرونا با انجام خدمات صادقانه خوش درخشیدند که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد . ایشان در ادامه گزارشی از عملکرد شورای خیرین سلامت شهرستان در سال 98 ارائه دارد که به مهم ترین آنها از جمله ، شروع عملیات احداث پایگاه اورژانس 115 ماهیرود ، کمک به بیماران صعب العلاج شهرستان ، خرید دستگاه کاپنوگراف و مانتیتورینگ اتاق عمل ، توزیع مواد ضدعفونی در سطح شهر ، توزیع سبد غذایی ،  خرید یک دستگاه BIPAP  و پیگیری درخصوص  تجهیز مرکز خدمات جامع سربیشه و خرید دستگاه اکسیژن سازبیمارستان اشاره نمود . ایشان همچنین با توجه به ترانزیتی بودن محور سربیشه - ماهیرود و حجم بالای ترافیک وتردد روزانه  بیش از 600 دستگاه کامیون در این مسیرکه تصادف اخیر منجر به مصدوم شدن یکی از اعضای شورای خیرین سلامت نیز گردید ، پیشنهاد ساخت بیمارستانی محلی در شهر درح را مطرح نمودند.  در ادامه مهندس عباسپور سرپرست شبکه و دبیرشورای خیرین سلامت شهرستان به ارائه گزارش عملکرد شبکه از آغاز فعالیت شورای خیرین شهرستان نمود. مهندس عباسپور همچنین به خدماتی که توسط بسیج جامعه پزشکی تا کنون  در منطقه انجام شده اشاره  و یادی از مرحوم جناب آقای دکتر فخرمسئول بسیج جامعه پزشکی استان نمود و اذعان داشت خدماتی که این عزیز و کلیه بزرگواران  بسیج جامعه پزشکی در رفع مشکلات و بیماری های دهان و دندان در منطقه ارائه نموده اند بینظیر و منحصر به فرد بوده چرا که بسج جامعه پزشکی همواره بهترین گروه های پزشکی را به منطقه اعزام می نمودند. در ادامه دکتر آصفی راد دبیر اجرایی شورای خیرین سلامت از کمک 270 میلیون تومانی مردم به شورای خیرین سلامت طی سال 98 و ابتدای 99 خبر داد . وی همچنین از پای کار آمدن خیرین و تامین یک میلیارد تومان جهت ساخت کلینیک تخصص بیمارستان سربیشه خبر داد که ان شاالله در آینده ای نزدیک آغاز ساخت پروژه کلید خواهد خورد.

در ادامه امام جمعه و فرماندار شهر درح  نیز به طرح مسائل پرداختند و پیگیری جدی مسئولین در ایمن سازی جاده ترانزیتی و رفع مشکلات این مسیر که اقتصادی ترین و کوتاهترین مسیر مرزی شرق کشور می باشد اما دارای  زیرساخت یک جاده روستایی است را نمودند و همچنین پیگیری ساخت مرکز ماخونیک وعملیات اجرایی خانه بهداشت چاه پنسر را خواستار شدند.

در ادامه دکتر مشایخی معاون اجرایی مرکز بهداشت استان به کلیه مسائل و مشکلات بهداشتی مطرح شده اعم ازنحوه تامین اعتبار و تجهیز مراکز ، تکمیل چارت سازمانی ، جذب نیرو و نحوه شبانه روزی شدن مرکز درح و خدمات 2 شیفت آن ، پاسخ داد. درادامه دکتر حسینی مدیر فوریت های پزشکی استان  گفت : هم اکنون 3 پایگاه اورژانس فعال در منطقه درح داریم که با تامین اعتبار وشرط تامین زمین آمادگی احداث پایگاه چهارم در روستای غیناب را نیز خواهیم داشت . وی همچنین از تخصیص 10 میلیون تومان اعتبار توسط معاونت درمان در خصوص ایجاد 3 پد هلیکوپتر در مسیر سربیشه ماهیرود خبر داد که با کمک سایر ارگان ها شاید بتوان آن را به 4 مورد افزایش داد. گفتنی است در همین جلسه آقای هاشمی  نایب رئیس شورای خیرین سلامت شهرستان قول تامین زمین این پایگاه را داد. در پایان فرماندار وآقای حسینی دبیر شورای خیرین به جمع بندی موارد مطرح شده پرداختند . آقای حسینی  ضمن قدردانی اززحمات و خدمات کلیه افراد و ارگان ها و همکاری صادقانه و تلاش خستگی ناپذیر دبیر اجرایی شورای سلامت شهرستان جناب آقای دکتر آصفی راد و اعلام اینکه طبق سند چشم انداز چند ساله تا سال 1404 ساخت بیمارستان محلی در شهر درح درنظرگرفته شده گفت: موضوعات مطرح شده را طی جلسه ای با ریاست دانشگاه مطرح خواهند نمود و از فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خواست تا با جدیت مشکلات مردم شهرستان علی الخصوص شهر درح را پیگیری نمایند. پس از پایان این جلسه دستگاه کاپنوگراف و مانیتورینگ اتاق عمل که به مبلغ 47 میلیون تومان توسط خیر محترم خریداری شده است مورد بهره برداری قرار گرفت.    

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
منبع:
شبکه بهداشت و درمان سربیشه
تعداد بازدید:
528
تاریخ:
1399/02/23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند می باشد.      آخرین بروزرسانی:1399/06/24
Powered by DorsaPortal